Ürün Kullanım Alanları

İç Mekan Islak Zemin Yer Döşemesi

Porselen sırlı porselen mozaik ürünlerimizi iç mekanlarda ıslak veya kuru zeminlerde yer döşemesi olarak kullanılabilir. Krakle sırlı porselen mozaiklerimiz ve seramik karolarımız yüzey aşınma dayanımının düşük olması nedeniyle yer döşemesi olarak kullanılmaz.

Dış Mekan Yer ve Havuz Döşemesi

Porselen sırlı ve krakle sırlı porselen mozaik serimizi iç mekan ıslak zemin duvarlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca 3 boyutlu seramiklerimizi krakle olmayan seramik sırını tercih etmeniz durumunda yine ıslak zemin duvarlara uygulayabilirsiniz. Krakle sırlı porselen mozaikler adından da anlaşılacağı üzere çatlaklı artistik sır ile kaplı olduğu için ve 3 boyutlu seramiklerin pişme sıcaklığı porselen mozaiklere göre düşük olduğu için asit ve baz dayanımları düşüktür. Bu nedenle kuvvetli asidik ve bazik yüzey temizleyiciler kullanılmamalıdır.

Dış Mekan Duvarlar

Porselen sırlı porselen mozaik ürünlerimiz dış mekan yer ve havuz kaplama uygulamaları için uygundur. Krakle sırlı porselen mozaik ürünlerimiz ise her ne kadar bünye porselen masse bileşiminde de olsa kullanılan artistik krakle sırın asit ve baz dayanımının düşük olması, sırın çatlaklı yapısı nedeniyle dış mekan ve havuz kaplamaya uygun değildir. Uygulama sırasında derz dolgusunun boşluk oluşturmayacak şekilde yapılması, derz boşluklarında harç ve yapıştırıcı kalmamasına dikkat edilmeli böylece yüzeyden malzemenin arkasına su alması önlenmelidir.